Pro rodiny z azylového domu Petrklíč jsme uspořádali dětský den

Publikováno: 06.06.2019

V posledním dnu měsíce května jsme za vydatné pomoci našich dobrovolnic realizovali dětský den v Azylovém domě Petrklíč. Osamělým matkám s dětmi jsme chtěli zpříjemnit jejich pobyt v zařízení a vhodným způsobem tak oslavit mezinárodně slavený Den dětí. V průběhu odpoledne jsme prostřednictvím sportovně i kreativně laděných aktivit napomáhaly rozvoji schopností a dovedností dětí, dále jsme pak podporovaly aktivní zapojení matek do všech aktivit s dětmi. 

 

V rámci ručních prací si děti s maminkami nejraději vyráběly zápichy do květináčů s veselými jarními motivy. Většina z účastníků akce se rovněž našimi dobrovolnicemi nechala vyzdobit obličejovými barvami.

 

Z našich dobrovolnic se setkání zúčastnily Helena a Františka Kupcovy, které aktivně pomáhaly s rozmístěním jednotlivých stanovišť, dále pomáhaly maminkám s realizací jednotlivých aktivit s dětmi a v neposlední řadě si jako překvapení pro děti připravily tašku plnou ručně šitých látkových postaviček, které si v závěru, jako ocenění za šikovnost, děti převzaly. Předběžně byla domluvena rovněž spolupráce obou dobrovolnic s jednou z maminek v Azylovém domě, která by uvítala pravidelné setkávání, které by jí pomohlo rozptýlit pocit osamělosti a pomohlo jí zorientovat se v novém prostředí, s možností uskutečnění společných výletů apod. Osobně poděkovat za vydařenou akci nám přišla paní ředitelka i sociální pracovnice zařízení.

Autor: Michaela Miklíčková

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Uherské Hradiště

Studentské náměstí 1531

686 01 Uherské Hradiště

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.