Setkání přes jednu generaci

Publikováno: 11.07.2018

Centrum Uherské Hradiště pomohlo před koncem školního roku s organizací společné procházky studentů a studentek Stojanova gymnázia na Velehradě a klientů dvou zařízení sociální služeb, Domova pro seniory v Buchlovicích a Domova pro osoby se zdravotním postižením ve Starém Městě, se kterými má uzavřenou smlouvu o spolupráci.

Za příjemného počastí se uskutečnila procházka studentů s klienty mnohdy i na vozíčku do blízkého okolí. Studenti si tak měli možnost vyzkoušet, jak by mohla vypadat náplň činnosti dobrovolníka v podobném zařízení. Během cesty se seniory živě komunikovali a snažili se jim zprostředkovat svět mimo zdi Domova. Někteří poté zavítali do cukrárny na malé občerstvení. Jiní zvolili spíše prohlídku známých míst, kde neměli dlouho příležitost se vyskytnout.
Ohlasy na obou stranách byly pozitivní. Doufáme, že tato příležitost nebude ojedinělá a studenti se budou později vracet za klienty už jako oficiální dobrovolníci!

Autorka: Štěpánka Malinová

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

 

 

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Uherské Hradiště

Studentské náměstí 1531

686 01 Uherské Hradiště

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.