Spolu s organizací Šrumec jsme představovali dobrovolnictví

Publikováno: 30.04.2019

Centrum Maltézské pomoci v Uherském Hradiště spolupracovalo na prezentaci dobrovolnictví s NZDM Šrumec v Uherském Brodě. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež se nejdříve jmenovalo Větrník a sídlilo v jiné části Uherského Brodu. Od prosince roku 2018 se ale přestěhovalo do půdní vestavby Panského domu v centru města a změnilo svůj název na Šrumec. Není se čemu divit, šrumec tu opravdu je. Centrum navštěvuje několik desítek klientů z řad dětí a mladistvých. Provoz zde zajišťují čtyři pracovnice, které řeší s klienty především jejich individuální plány. Na pomoc s doučováním pak zbývá jen minimální čas.

Rozhodli jsme se tedy spojit: NZDM Šrumec, Centrum Maltézské pomoci v Uherském Hradišti a střední školy v Uherském Brodě (GJAK a SPŠOA). Výsledkem byly série přednášek, některé přímo v hodinách na gymnáziu a nebo v případě SPŠOA přímo v prostorách NZDM Šrumec. Velké poděkování patří nejen paní vedoucí Beníčkové, ale i ostatním pracovnicím za velmi vlídné přijetí a poskytnutí prostor pro přednášení. Studentům byla představena nejen činnost Šrumce, ale i Maltézské pomoci. Dozvěděli se také mnohé o dobrovolnictví a o možnosti dobrovolničit právě zde. Přednášky byly vždy zakončeny návštěvou prostor herny, kde klienti NZDM tráví svůj čas. Herna je obrovská a skvěle vybavená. Vyřádili se zde i studenti a doufáme, že z jejich řad vzejdou noví dobrovolníci.

Autor: Pavlína Sedláčková

Přispějte na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Uherské Hradiště

Studentské náměstí 1531

686 01 Uherské Hradiště

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.