Vítání prázdnin v Uherském Hradišti

Publikováno: 13.07.2016

Jako symbolické ukončení školního roku a uvítání nadcházejících prázdnin jsme pro děti a rodiče z klientských rodin z Uherského Hradiště a okolí připravili bowlingové odpoledne.  Sešli jsme se v hojném počtu a bowlingová herna, v areálu nedalekých tenisových kurtů, doslova ožila smíchem a radostí, které nám dávaly tušit, že právě tato forma symbolické odměny za celoroční spolupráci byla tou správnou volbou. Přestože skupina dětí byla poměrně různorodá, co se týče věku, tělesné zdatnosti i bowlingových zkušeností, podařilo se vytvořit dvě vyvážená družstva.  Výkřiky radosti a potlesk úspěšným bowlingovým hráčům střídaly chvíle napětí, kdy děti se zatajeným dechem sledovaly, zda se koule zakutálí tím správným směrem. Hry se aktivně zúčastnili i rodiče a společně s dětmi, které již bowling hrály, pomáhali s nácvikem správné techniky těm, pro které byla tato aktivita nová.

Prostřednictvím jednoho nevšedního sportovního odpoledne jsme rodičům a dětem z „našich“ rodin přiblížili hodnoty, které jsou z pohledu sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi důležité, tedy společné sdílení volného času, význam vzájemné komunikace, ocenění a podporu i dílčích úspěchů.

 

Za SAS Uherské Hradiště Mgr. Michaela Miklíčková

Zobrazit všechny novinky >

Kontakt

Maltézská pomoc, o. p. s.

Centrum Uherské Hradiště

Studentské náměstí 1531

686 01 Uherské Hradiště

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.