Veronika, osobní asistentka

U Maltézské pomoci pracuji na plný úvazek druhým rokem a práce mě velmi baví, i když je to občas náročné.

Náplní mé práce je pomoc seniorům, kteří většinou vyhledávají tyto služby ze zdravotních důvodů, kdy je zapotřebí jim dopomoci s péčí o ně samotné, s chodem domácnosti nebo vyřizováním osobních záležitostí. V celku jsou všichni senioři milí, přátelští, dobrosrdeční, s pozitivním náhledem na život, smyslem pro humor a snahou v rámci svých možností aktivně se podílet na svém životě.

Tato práce s lidmi je o přístupu, pocitu užitečnosti, lidskosti, laskavosti, respektu, vlídnosti a empatii, protože co jednotlivec, to jiný příběh. Jsou to příběhy plné radosti, lásky, bolesti i zklamání, tak jak to plynulo životem, a jejich vyprávění mě vždy něčím obohatí. Ale největším darem je pro mě jejich srdečný úsměv a vděčnost, to pak cítím, že jsem na správném místě.

 

Veronika, osobní asistentka

Fotogalerie

Kontakt

Maltézská pomoc, o.p.s.
Lázeňská 2, 118 00 Praha 1 – Malá Strana
Tel. +420 257 534 935
E-mail: info@maltezskapomoc.cz

 

Maltézská pomoc

Obecně prospěšná společnost, je renomovaná organizace pomáhající v České republice široké škále potřebných lidí. Jako charitativní a humanitární organizace Suverénního řádu maltézských rytířů zakládá svou činnost na nepřetržité 900leté tradici pokorné pomoci trpícím.