Výlet za vánočními trhy do Regensburgu

Ve čtvrtek 28. 11. vyrazili naši klienti a zaměstnanci v seniorském věku do Regensburgu na vánoční trhy. Výlet pro účastníky zdarma zajistila společnost FLIXBUS v rámci světového svátku dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday. Děkujeme!

Účastnice výletu, naše osobní asistentka paní Popková, s chutí napsala o cestě tento krásný článek:

Jedno listopadové odpoledne mi zavolala naše paní vedoucí Radka, aby mi radostným hlasem sdělila, že můžu jet s dalšími seniory na předvánoční zájezd do Regensburgu. Asi jsem neprojevila očekávané nadšení, jelikož mi zdůraznila, že zájezd je za odměnu a zadarmo. Přestože věkem již odpovídám zralému věku seniora, nejsem zrovna příznivcem organizovaného cestování a natož pouze seniorů. Ještě mám v paměti loňský zážitek z předvánočního Norimberka, kdy nám mladičký aktivní průvodce sdělil, že sraz před odjezdem máme u krajní věže Norimberského náměstí, ovšem neupozornil účastníky zájezdu, že náměstí má tyto věže čtyři, takže odjezd se posunul na pozdní noční hodiny, kdy zoufalí vyčerpaní účastníci považovali odjezd za nejkrásnější zážitek ze zájezdu. Od té doby, jak slyším „O Tannenbaum“, tak si vybavím ty neskutečně se vlekoucí hodiny čekání v poloprázdném autobuse, kdy každý nový příchozí měl pomalu andělské křídla. Takže s velkým nadšením jsem se na zájezd zrovna nepřipravovala.

Po té, co jsem dostala několik mailů, že sraz je v 7:30 hod. v odbavovací hale na Florenci, jsem dne 27. listopadu v 7:25 hod. vstoupila do původní vstupní haly. Na lavičkách posedávali různé skupiny cestujících, od cizinců až po zjevné bezdomovce. Nešťastně jsem pozorovala přítomné osazenstvo a pátrala po dívce s cedulí Flixbusu. Když už hodiny přibývaly, a ke změně příchozích stále nedocházelo, vydala jsem se zpět před vstup, abych uviděla malý zelený piktogram s šipečkou doprava a nápisem nová odbavovací hala. Ihned jsem se vydala tím směrem, takže jsem se na seřadiště dostavila trapně jako poslední k viditelné úlevě mladičkých organizátorů.

V osm hodin jsme vyjeli v perfektním autobuse směr Regensburg.  Počasí nádherné, cesta rychle ubíhala, takže v půl dvanácté jsme již vystoupili u hlavního nádraží. Odtud jsme šli do historického centra, kde jsme očekávali průvodkyni. Po celou dobu se nám věnovali organizátoři z Flixbusu úplně ukázkovým příkladem. V jednu hodinu přišla paní Kateřina a velice erudovaně nám přiblížila historii jednotlivých památek. Prošli jsme centrum a prohlídka byla ukončena u vánočního trhu v zámeckém parku.  Potom jsme měli volno.

Odjeli jsme podle plánu v 17:00 hod., a jak jsem uvedla již v úvodu, nejsem příznivcem organizovaných zájezdů, ovšem cesta Flixbusem byla nad mé očekávání, mladí organizátoři a i posádka autobusu č. 183 byla prostě skvělá. Profesionálové každým coulem. V poslední době nemám zrovna kladné zkušenosti s chováním mladých lidí k seniorům, a o to více bych chtěla poděkovat zaměstnancům Flixbusu, že s námi staršími jednali vždy s trpělivostí a s úsměvem.  Firma Flixbus díky tomuto přístupu jistě oslovila další klienty a určitě já osobně budu jejich perfektní služby při nejrůznějších akcích s důvěrou propagovat.

safar

Published by
safar

Recent Posts

Poděkování firmě MediCredit za její pomoc centru v Uherském Hradišti

Mezi nejčastěji skloňovaná slova v současnosti stále patří pomoc a solidarita. Firma MediCredit a. s.…

2 hodinami ago

Maltézská pomoc nepřestala pomáhat ani v době pandemie

Maltézská pomoc poskytuje skrze sociální služby a dobrovolnické programy pomoc seniorům, osobám se zdravotním postižením…

6 dny ago

Maltézská pomoc opět poskytuje sociální služby a dobrovolnické programy

Maltézská pomoc se pomalu, ale jistě vrací do běžného režimu a obnovujeme své služby. Od…

1 týdnem ago

Zveme pěstounské rodiny na vzdělávací víkend

  Autor: Jaroslava Stoklasová Přispějte, prosíme, na projekty Maltézské pomoci pomocí portálu Darujme.

3 týdny ago

Člověk zjistí, že vlastně moc věcí k životu nepotřebuje

V této výjimečné společenské situaci pracuje osobní asistence stále naplno. S našimi klienty seniory jsme…

1 měsícem ago

Ubytování osob bez domova v hotelu Czech Inn po dvou týdnech od spuštění pomoci

Maltézská pomoc již druhý týden zajišťuje spolu s dalšími organizacemi provoz ubytování pro osoby bez domova.…

1 měsícem ago